Przedsięwzięcie zakłada realizację, dla urzędników z województw pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego, 3 częściowych cykli szkoleniowych w formule: szkolenie stacjonarne, szkolenie zdalne kierunkowe oraz zdalny trening wykorzystania narzędzi technologiczno-informacyjno-komunikacyjnych.
Uczestnicy projektu zostaną wyposażeni w tradycyjne oraz elektroniczne materiały dydaktyczne. Szkolenia realizowane będą w maksymalnie 14 osobowych grupach, z wykorzystaniem sprzętu komputerowego przez wykwalifikowanych trenerów/edukatorów.
Projekt jest zgodny z regulaminem wyboru przedsięwzięć do objęcia wsparciem oraz z Planem rozwojowym, nabór nr KPOD.05.08-IW.06-004/24, wpisuje się w interwencję C2.1.3 KPO, moduł: Szkolenia dla urzędników.
Celem głównym przedsięwzięcia jest uzupełnienie kompetencji cyfrowych urzędników i pracowników administracji publicznej z zakresu wybranej ścieżki edukacyjnej, w tym podniesienie kompetencji cyfrowych horyzontalnych wraz ze zwiększeniem wykorzystania narzędzi technologiczno-informacyjno-komunikacyjnych.
Planowane efekty przedsięwzięcia to m.in. uzupełnienie kompetencji cyfrowych urzędników i pracowników administracji publicznej, co w perspektywie długofalowej spowoduje podniesienie jakości obsługi obywateli, efektywności pracy administracji publicznej oraz zagwarantowanie sprawności i bezpieczeństwa jej działania. Projekt przyczyni się do rozwoju e-usług i ich konsolidacji, stworzenia warunków dla rozwoju technologii cyfrowych w sektorze publicznym, gospodarce i społeczeństwie, usprawnienia komunikacji między instytucjami publicznymi a obywatelami.
W ramach projektu OOW przeszkoli 3723 urzędników z woj. pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego do 31.03.2025r. Przedsięwzięciem mogą być objęte wyłącznie osoby, które dotychczas nie korzystały ze wsparcia z inwestycji C2.1.3. KPO na danym obszarze.
Przez cały okres realizacji OOW będzie prowadził działania informacyjno-promocyjne mające na celu zachęcenie do udziału w szkoleniach.
Formy wsparcia przewidziane w Projekcie:
Projekt realizowany jest zgodnie z zasadami równości szans i niedyskryminacji, a także dostępności dla osób z niepełnosprawnościami oraz zasady równości kobiet i mężczyzn.
Projekt sfinansowany przez Unię Europejską ze środków Instrumentu na rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności w ramach Inwestycji C2.1.3